Campionatul Mondial din 1966 a rămas ultimul transmis integral alb-negru. Tot el deține o altă particularitate rară: este singura ediție la care nu s-a jucat niciun meci duminica, zi rezervată atunci pentru rugăciune și activități religioase.
#vreausastiu #podcastxtb #catalinoprisan #costinstucan #xtb #boofmedia
Pentru mai multe detalii urmareste materialul video "ULTIMA EDIȚIE DE MONDIAL TRANSMISĂ ALB-NEGRU"
Sursa: Youtube / VREAU SĂ ȘTIU