VREAU SĂ ȘTIU: BUCUREŞTIUL S-A OPRIT SĂ ASCULTE MECIUL CONTRA CEHOSLOVACIEI!

În ziua meciului cu Cehoslovacia de la Mondialul din 1934, stadionul Venus s-a umplut de oameni îmbrăcați elegant, veniți să urmărească partida într-un mod neobișnuit. Megafoanele montate pe stâlpii arenei transmiteau în direct comentariul lui Gheorghe Țari, iar tribunele ascultau în liniște fiecare fază.

#vreausastiu #carnecinstita #catalinoprisan #mondial #boofmedia

Pentru  mai multe detalii urmareste materialul video "BUCUREŞTIUL S-A OPRIT SĂ ASCULTE MECIUL CONTRA CEHOSLOVACIEI!"

Sursa: Youtube  /  VREAU SĂ ȘTIU