Calificarea Coreei de Nord în sferturile de finală ale Mondialului din 1966 a dat peste cap calculele organizatorilor. În plin Război Rece, englezii se așteptau ca nord-coreenii să plece rapid acasă, însă parcursul lor a adus în prim-plan o serie de dileme diplomatice legate de imnuri, steaguri și protocolul oficial al turneului.
#vreausastiu #podcastxtb #catalinoprisan #costinstucan #xtb #boofmedia
Pentru mai multe detalii urmareste materialul video "CALIFICAREA CARE A SPERIAT ANGLIA!"
Sursa: Youtube / VREAU SĂ ȘTIU