La primul Campionat Mondial, jucătorii României nu trăiau din fotbal. Erau directori de bancă, ingineri, profesori sau angajați în industria petrolieră, iar salariul venea de la locul de muncă, nu de pe teren. Ca să ajungă la meciuri, aveau nevoie mai întâi să fie învoiți de șefi.
#vreausastiu #carnecinstita #catalinoprisan #mondial #boofmedia
Pentru mai multe detalii urmareste materialul video "FOTBALIŞTII ROMÂNI ERAU DIRECTORI ŞI INGINERI!"
Sursa: Youtube / VREAU SĂ ȘTIU