Anglia a câștigat Mondialul din 1966 într-o ediție rămasă până astăzi în centrul multor controverse. Au trecut 60 de ani de atunci, iar trofeul suprem a rămas singurul mare titlu cucerit de englezi, fără niciun alt succes la Campionatul Mondial sau la Campionatul European.
#vreausastiu #podcastxtb #catalinoprisan #costinstucan #xtb #boofmedia
Pentru mai multe detalii urmareste materialul video "MONDIALUL DIN 1966, O EDIȚIE CONTROVERSATĂ. ANGLIA NU MAI EXCELEAZĂ DE ATUNCI"
Sursa: Youtube / VREAU SĂ ȘTIU