În 1930, fotbalul era încă un fenomen rezervat în principal marilor orașe și oamenilor care își permiteau să urmărească știrile vremii. Cu toate acestea, la întoarcerea de la primul Campionat Mondial, jucătorii României au fost întâmpinați de mulțimi impresionante în gări, printre artificii și străzi blocate.
#vreausastiu #carnecinstita #catalinoprisan #mondial #boofmedia
Pentru mai multe detalii urmareste materialul video "TRICOLORII, EROI LA ÎNTOARCEREA DE LA MONDIALUL DIN 1930"
Sursa: Youtube / VREAU SĂ ȘTIU