Pentru mai multe detalii urmareste materialul video "O economie sănătoasă se construiește prin stimularea performanței"
O economie sănătoasă nu se construiește doar prin taxarea muncii, ci prin stimularea performanței și a Atunci când povara fiscală cade în principal pe muncă, companiile sunt descurajate să angajeze și să crească. O alternativă este mutarea treptată a focusului către stimularea profitului și dezvoltarea afacerilor care creează valoare în economie.
️ O mare parte dintre angajați nu cunosc costul real al taxelor plătite pentru veniturile lor. O transparență mai mare ar genera discuții mai sănătoase despre contribuții, servicii publice și statului.
Tu ce crezi: ar trebui România să reducă taxarea muncii și să încurajeze mai mult companiilor?
Sursa: Youtube canal - Cristian ONETIU